  • CML0603C0G390JT50V
CML0603C0G390JT50V
advertisement
Manufacturer No:
CML0603C0G390JT50V
HK JDW NO:
762-CML0603C0G390JT50V
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
CML_C0G 39pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 4252
Step5Bar-code shipping tag
CML0603C0G390JT50V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CML_C0G
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    39pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm