  • CML0603X7R221KT50V
CML0603X7R221KT50V
advertisement
Manufacturer No:
CML0603X7R221KT50V
HK JDW NO:
762-CML0603X7R221KT50V
Description:
CML_X7R 220pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 4923
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CML0603X7R221KT50V
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CML_X7R
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    220pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm