  • CML0603X7R473KT50V
CML0603X7R473KT50V
advertisement
Manufacturer No:
CML0603X7R473KT50V
HK JDW NO:
762-CML0603X7R473KT50V
Description:
CML_X7R 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CML0603X7R473KT50V
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CML_X7R
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm