  • CMR06F621GODP
CMR06F621GODP
advertisement
Manufacturer No:
CMR06F621GODP
HK JDW NO:
192-CMR06F621GODP
Datasheet:
CMR06F621GODP
Description:
CMR Series 620pF Mica Capacitor ±2% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CMR06F621GODP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.650Lx0.201W 16.50mmx5.10mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    620pF
  • Terminal Pitch
    8.9mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39001
  • Lead Spacing
    0.350 8.90mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    6520
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • Length
    16.5mm
  • Width
    5.1mm