  • CMR07F153GODR
CMR07F153GODR
advertisement
Manufacturer No:
CMR07F153GODR
HK JDW NO:
192-CMR07F153GODR
Datasheet:
CMR07F153GODR
Description:
CMR Series 0.015μF Mica Capacitor ±2% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CMR07F153GODR
    Radial
  • Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.811Lx0.390W 20.60mmx9.90mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.015μF
  • Depth
    9.9mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-39001
  • Lead Pitch
    10.8mm
  • Lead Spacing
    0.425 10.80mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Size Code
    8139
  • Height Seated (Max)
    0.902 22.90mm
  • Length
    20.6mm