  • CMS-151135-076L100-67
CMS-151135-076L100-67
advertisement
Manufacturer No:
CMS-151135-076L100-67
Manufacturer:
CUI Devices
HK JDW NO:
207-CMS-151135-076L100-67
Package:
Description:
SPEAKER, 15 X 11 MM, 3.5 MM DEEP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMS-151135-076L100-67
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Shape
    Rectangular
  • Material - Cone
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
  • Material - Magnet
    Nd-Fe-B
  • Packaging
    Tray
  • Series
    CMS
  • Size / Dimension
    0.591Lx0.433W 15.00mmx11.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    General Purpose
  • Technology
    Magnetic
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Impedance
    6Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    600Hz
  • Power - Max
    1W
  • Frequency Range
    100Hz~20kHz
  • Power - Rated
    700mW
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - dBA
    92.00
  • Efficiency - Type
    Sound Pressure Level (SPL)
  • Efficiency - Testing
    700mW/100mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm