  • CMSH3-150MFL TR13 PBFREE
CMSH3-150MFL TR13 PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
CMSH3-150MFL TR13 PBFREE
HK JDW NO:
154-CMSH3-150MFL TR13 PBFREE
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 900mV @ 3A -65°C~150°C 50μA @ 150V Cut Tape (CT) DO-221AC, SMA Flat Leads Surface Mount
Quantity:
In Stock : 12778
Step5Bar-code shipping tag
CMSH3-150MFL TR13 PBFREE
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    84 Weeks
  • Package / Case
    DO-221AC, SMA Flat Leads
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50μA @ 150V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 3A
  • Operating Temperature - Junction
    -65°C~150°C
  • Output Current-Max
    3A
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    150V
  • Current - Average Rectified (Io)
    3A
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    150V
  • Capacitance @ Vr, F
    90pF @ 4V 1MHz
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    80A