  • CMSH3-60M BK PBFREE
CMSH3-60M BK PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
CMSH3-60M BK PBFREE
HK JDW NO:
154-CMSH3-60M BK PBFREE
Package:
DO-214AA, SMB
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 700mV @ 3A -65°C~150°C 500μA @ 60V Bulk DO-214AA, SMB Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
CMSH3-60M BK PBFREE
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Packaging
    Bulk
    Rectifier Diodes
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500μA @ 60V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    700mV @ 3A
  • Operating Temperature - Junction
    -65°C~150°C
  • Output Current-Max
    3A
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    60V
  • Current - Average Rectified (Io)
    3A
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    60V
  • Capacitance @ Vr, F
    121pF @ 4V 1MHz
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    80A