  • CN1E4KTTD222J
CN1E4KTTD222J
advertisement
Manufacturer No:
CN1E4KTTD222J
HK JDW NO:
430-CN1E4KTTD222J
Package:
Molded
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CN1E4KTTD222J
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Depth
    1mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    25V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Length
    2mm