  • CNX714C500120W
CNX714C500120W
advertisement
Manufacturer No:
CNX714C500120W
HK JDW NO:
894-CNX714C500120W
Package:
Datasheet:
CNX714C500120W
Description:
LED PANEL IND GREEN 120V IP67
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CNX714C500120W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    CNX714
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    LED
  • HTS Code
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Wire Leads - 6 (152.4mm)
  • Operating Supply Voltage
    120V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.55 (14.00mm)
  • Forward Current
    8mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    17.00mm Dia