  • CNX718N50028T
CNX718N50028T
advertisement
Manufacturer No:
CNX718N50028T
HK JDW NO:
894-CNX718N50028T
Package:
Datasheet:
CNX718N50028T
Description:
Indicator;Panel Mount;18mm;Green;28V;Tab
Step5Bar-code shipping tag
CNX718N50028T
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2015
  • Series
    CNX718
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    LED
  • HTS Code
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Operating Supply Voltage
    28V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.69 (17.53mm)
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    18.50mm Dia
  • Forward Voltage
    28V