  • CO4305-25.000-EXT-T-TR
CO4305-25.000-EXT-T-TR
advertisement
Manufacturer No:
CO4305-25.000-EXT-T-TR
Manufacturer:
Raltron Electronics
HK JDW NO:
653-CO4305-25.000-EXT-T-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 25MHZ HCMOS SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CO4305-25.000-EXT-T-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CO43
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    25mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
  • Operating Frequency
    25MHz
  • Rise Time-Max
    4ns
  • Fall Time-Max
    4ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Power Supplies
    3.3V
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm