  • COM-15200
COM-15200
advertisement
Manufacturer No:
COM-15200
Manufacturer:
SparkFun Electronics
HK JDW NO:
745-COM-15200
Package:
Datasheet:
COM-15200
Description:
Quantity:
In Stock : 178
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
COM-15200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Size / Dimension
    18.00mm Dia
  • Feature
    IP20
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Module
  • Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Configuration
    Starboard
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2.4V Red 3.5V Green 3.5V Blue
  • Viewing Angle
    140°
  • Lens Type
    Domed
  • Wavelength
    620nm Red 520nm Green 460nm Blue
  • Height
    5.20mm