  • CP000225R00JB14
CP000225R00JB14
advertisement
Manufacturer No:
CP000225R00JB14
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CP000225R00JB14
Package:
Axial
Datasheet:
CP000225R00JB14
Description:
Through Hole 25Ohms, 2W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CP000225R00JB14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CP
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.687Lx0.250W 17.46mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    25Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    2W
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Height
    6.35mm
  • Length
    17.4498mm
  • Width
    6.35mm