  • CP00022K700JB14
CP00022K700JB14
advertisement
Manufacturer No:
CP00022K700JB14
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CP00022K700JB14
Package:
Axial
Datasheet:
CP00022K700JB14
Description:
2.7kOhms, 2W, Metal Oxide Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CP00022K700JB14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~225°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CP
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.687Lx0.250W 17.46mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhms
  • Max Operating Temperature
    225°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Length
    17.4498mm
  • Width
    6.35mm