  • CP000536R20JB14
CP000536R20JB14
advertisement
Manufacturer No:
CP000536R20JB14
HK JDW NO:
873-CP000536R20JB14
Datasheet:
CP000536R20JB14
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 36.2Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CP000536R20JB14
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
    CP
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    36.2Ohm
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Height
    8.73mm