  • CP0010500R0JE313
CP0010500R0JE313
advertisement
Manufacturer No:
CP0010500R0JE313
HK JDW NO:
873-CP0010500R0JE313
Datasheet:
CP0010500R0JE313
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 500Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CP0010500R0JE313
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Size / Dimension
    1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    500Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    11.91mm