  • CP0402W2700FNTR
CP0402W2700FNTR
advertisement
Manufacturer No:
CP0402W2700FNTR
HK JDW NO:
66-CP0402W2700FNTR
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CP0402W2700FNTR
Description:
RF DIR COUPLR 700MHZ-2.7GHZ 0402
Step5Bar-code shipping tag
CP0402W2700FNTR
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    700MHz~2.7GHz
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • RF/Microwave Device Type
    DIRECTIONAL COUPLER
  • Insertion Loss (dB)
    0.3 dB
  • Characteristic Impedance
    50Ohm