  • CP206-2N4393-CT20
CP206-2N4393-CT20
advertisement
Manufacturer No:
CP206-2N4393-CT20
HK JDW NO:
154-CP206-2N4393-CT20
Package:
Die
Datasheet:
CP206-2N4393-CT20
Description:
JFET N-CH 40V 1=20PCS
Step5Bar-code shipping tag
CP206-2N4393-CT20
    Select All
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    14pF @ 20V
  • Input Capacitance
    14pF
  • Current - Drain (Idss) @ Vds (Vgs=0)
    5mA @ 20V
  • Voltage - Cutoff (VGS off) @ Id
    500mV @ 1nA
  • Voltage - Breakdown (V(BR)GSS)
    40V
  • Resistance - RDS(On)
    100Ohms
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Die
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C TJ