  • CP55-T308-NP
CP55-T308-NP
advertisement
Manufacturer No:
CP55-T308-NP
HK JDW NO:
738-CP55-T308-NP
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CP55-T308-NP
Description:
INDUCTOR ADJUSTABLE 10UH SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CP55-T308-NP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Shape/Size Description
    PCB MOUNT VERTICAL ADJUSTER
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    CP
  • Size / Dimension
    0.244Lx0.232W 6.20mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Coil
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    10μH
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Q @ Freq
    45 @ 15MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Inductor Type
    VARIABLE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2422
  • Height
    0.217 5.50mm