  • CPA250-4530LG
CPA250-4530LG
advertisement
Manufacturer No:
CPA250-4530LG
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-CPA250-4530LG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPA250-4530LG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Compact PCI®
  • Operating Temperature
    -25°C~50°C
  • Series
    Melcher CPA (250W)
  • Size / Dimension
    6.40Lx5.07W x 1.60 H 162.5mmx128.7mmx40.6mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    250W
  • Number of Outputs
    4
  • Approval Agency
    cCSAus, CE, cULus, NEMKO
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    40A 40A 5.5A 2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output 2
    3.3V
  • Voltage - Output 3
    12V