  • CPA2512E1000FS-T10
CPA2512E1000FS-T10
advertisement
Manufacturer No:
CPA2512E1000FS-T10
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-CPA2512E1000FS-T10
Package:
2512 (6432 Metric)
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CPA Series, Thin Film, 100Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4182
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPA2512E1000FS-T10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    CPA
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thin Film
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    16W
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm