  • CPCC0327R00KE66
CPCC0327R00KE66
advertisement
Manufacturer No:
CPCC0327R00KE66
HK JDW NO:
873-CPCC0327R00KE66
Datasheet:
CPCC0327R00KE66
Description:
FIXED RESISTOR, 27Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CPCC0327R00KE66
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.315W 12.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Last Time Buy
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    27Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Lead Length
    3.5mm
  • Working Voltage
    9V
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Height
    24.9936mm
  • Height Seated (Max)
    0.984 24.99mm