  • CPCC0562R00KE66
CPCC0562R00KE66
advertisement
Manufacturer No:
CPCC0562R00KE66
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPCC0562R00KE66
Package:
Radial
Datasheet:
CPCC0562R00KE66
Description:
62Ohms, 5W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CPCC0562R00KE66
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CPCC
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    62Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Height
    25.4762mm
  • Height Seated (Max)
    1.003 25.48mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    8.9916mm