  • CPCC103R000JB31
CPCC103R000JB31
advertisement
Manufacturer No:
CPCC103R000JB31
HK JDW NO:
873-CPCC103R000JB31
Datasheet:
CPCC103R000JB31
Description:
Through Hole 3Ohms, 10W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CPCC103R000JB31
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Supplier Device Package
    Radial Lead
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Series
    CPCC
  • Size / Dimension
    0.633Lx0.485W 16.08mmx12.32mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    3Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    10W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Height
    34.8488mm
  • Height Seated (Max)
    1.372 34.85mm
  • Length
    16.0782mm
  • Width
    12.319mm