  • CPCF07470R0JE66
CPCF07470R0JE66
advertisement
Manufacturer No:
CPCF07470R0JE66
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPCF07470R0JE66
Package:
Radial
Datasheet:
CPCF07470R0JE66
Description:
470Ohms, 7W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
CPCF07470R0JE66
  • Package / Case
    Radial
  • Supplier Device Package
    Radial Lead
  • Operating Temperature
    -65°C~225°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CPCF
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    470Ohms
  • Max Operating Temperature
    225°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    7W
  • Max Power Dissipation
    7W
  • Height
    40.4876mm
  • Height Seated (Max)
    1.594 40.50mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    8.9916mm