  • CPDH3V3UP-HF
CPDH3V3UP-HF
advertisement
Manufacturer No:
CPDH3V3UP-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-CPDH3V3UP-HF
Package:
SC-79, SOD-523
Datasheet:
CPDH3V3UP-HF
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 8VC SOD523
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPDH3V3UP-HF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-79, SOD-523
  • Number of Pins
    2
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Max Power Dissipation
    40W
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    Unidirectional
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Line Protection
    No
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5A 8/20μs
  • Clamping Voltage
    8V
  • Peak Pulse Current
    5A
  • Reverse Standoff Voltage
    3.3V
  • Peak Pulse Power
    40W
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    3.5V
  • Capacitance @ Frequency
    12pF @ 1MHz