  • CPDQR24V0U-HF
CPDQR24V0U-HF
advertisement
Manufacturer No:
CPDQR24V0U-HF
HK JDW NO:
186-CPDQR24V0U-HF
Package:
0402 (1006 Metric)
Datasheet:
CPDQR24V0U-HF
Description:
Quantity:
In Stock : 8768
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CPDQR24V0U-HF
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    R-PBCC-N2
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    26.5V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    3A 8/20μs
  • Clamping Voltage
    50V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    24V
  • Peak Pulse Current
    3A
  • Reverse Standoff Voltage
    24V
  • Peak Pulse Power
    150W
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    26.5V
  • Capacitance @ Frequency
    35pF @ 1MHz