  • CPF0201D11K3C1
CPF0201D11K3C1
advertisement
Manufacturer No:
CPF0201D11K3C1
HK JDW NO:
792-CPF0201D11K3C1
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
CPF0201D11K3C1
Description:
CPF, Neohm Series, Thin Film, 11.3kOhm, 0.03W 1/32W, ±0.5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPF0201D11K3C1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CPF, Neohm
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.023Lx0.011W 0.58mmx0.29mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    11.3kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.03W 1/32W
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm