  • CPF0603B45K3E
CPF0603B45K3E
advertisement
Manufacturer No:
CPF0603B45K3E
HK JDW NO:
792-CPF0603B45K3E
Datasheet:
CPF0603B45K3E
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CPF, Neohm Series, Thin Film, 45.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3313
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CPF0603B45K3E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CPF, Neohm
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    45.3kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Packing Method
    TR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm