  • CPF0603B51RE
CPF0603B51RE
advertisement
Manufacturer No:
CPF0603B51RE
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-CPF0603B51RE
Package:
0603
Datasheet:
CPF0603B51RE
Description:
FIXED RESISTOR Thin Film, 51Ohm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
CPF0603B51RE
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    51Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    PRECISION
  • HTS Code
  • Power Rating
    63mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    550μm
  • Length
    1.6mm