  • CPF0603B787KE
CPF0603B787KE
advertisement
Manufacturer No:
CPF0603B787KE
HK JDW NO:
792-CPF0603B787KE
Datasheet:
CPF0603B787KE
Description:
CPF, Neohm Series, Thin Film, 787kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CPF0603B787KE
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    787kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm