  • CPF0805B10K18E
CPF0805B10K18E
advertisement
Manufacturer No:
CPF0805B10K18E
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-CPF0805B10K18E
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPF0805B10K18E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    0.1%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    10.18kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    100mW
  • Power Dissipation-Max
    100mW
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    660.4μm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm