  • CPF11R0000DKB14
CPF11R0000DKB14
advertisement
Manufacturer No:
CPF11R0000DKB14
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CPF11R0000DKB14
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
Through Hole 1Ohm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CPF11R0000DKB14
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Max Operating Temperature
    230°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    1W
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Length
    6.1mm