  • CPSM0310R00JE31
CPSM0310R00JE31
advertisement
Manufacturer No:
CPSM0310R00JE31
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPSM0310R00JE31
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
CPSM0310R00JE31
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CPSM Series, Wirewound, 10Ohm, ±5%, -65°C~275°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPSM0310R00JE31
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CPSM
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.374W 23.00mmx9.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Working Voltage
    5.477V