  • CQ0201ARNPO8BN2R5
CQ0201ARNPO8BN2R5
advertisement
Manufacturer No:
CQ0201ARNPO8BN2R5
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CQ0201ARNPO8BN2R5
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
CQ0201ARNPO8BN2R5
Description:
CQ 2.5pF 25V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 105000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CQ0201ARNPO8BN2R5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CQ
  • Published
    2018
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    2.5pF
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm