  • CR0805-FX-4123ELF
CR0805-FX-4123ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR0805-FX-4123ELF
HK JDW NO:
103-CR0805-FX-4123ELF
Datasheet:
CR0805-FX-4123ELF
Description:
FIXED RESISTOR CR0805 Series, Thick Film, 412kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 21604
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CR0805-FX-4123ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    412kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Depth
    1.25mm
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm