  • CR0805-J/-1R1ELF
CR0805-J/-1R1ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR0805-J/-1R1ELF
HK JDW NO:
103-CR0805-J/-1R1ELF
Datasheet:
CR0805-J/-1R1ELF
Description:
FIXED RESISTOR CR0805 Series, Thick Film, 1.1Ohm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CR0805-J/-1R1ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    500 ppm/°C
  • Resistance
    1.1Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Depth
    1.25mm
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm