  • CR1206-JW-560ELF
CR1206-JW-560ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR1206-JW-560ELF
HK JDW NO:
103-CR1206-JW-560ELF
Datasheet:
CR1206-JW-560ELF
Description:
Quantity:
In Stock : 36160
Step5Bar-code shipping tag
CR1206-JW-560ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    56Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Depth
    1.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm