  • CR1206FX1210E
CR1206FX1210E
advertisement
Manufacturer No:
CR1206FX1210E
HK JDW NO:
103-CR1206FX1210E
Package:
Datasheet:
CR1206FX1210E
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 121Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CR1206FX1210E
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    121Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm