  • CR16-474FV
CR16-474FV
advertisement
Manufacturer No:
CR16-474FV
HK JDW NO:
3704-CR16-474FV
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 470000Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CR16-474FV
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    350V
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    470000Ohm