  • CR16-513FV
CR16-513FV
advertisement
Manufacturer No:
CR16-513FV
HK JDW NO:
3704-CR16-513FV
Step5Bar-code shipping tag
CR16-513FV
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    51kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.2W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C