  • CR21-2212F-T
CR21-2212F-T
advertisement
Manufacturer No:
CR21-2212F-T
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CR21-2212F-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR21-2212F-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Series
    CR21(F TOL)
  • Tolerance
    1%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    22.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    550μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm