  • CR2512AFX-4702EAS
CR2512AFX-4702EAS
advertisement
Manufacturer No:
CR2512AFX-4702EAS
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CR2512AFX-4702EAS
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CR2512AFX-4702EAS
Description:
CR2512A-AS Series, Thick Film, 47kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 7713
Step5Bar-code shipping tag
CR2512AFX-4702EAS
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CR2512A-AS
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    47kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm