  • CR8348-2500-N
CR8348-2500-N
advertisement
Manufacturer No:
CR8348-2500-N
Manufacturer:
CR Magnetics Inc.
HK JDW NO:
173-CR8348-2500-N
Package:
Datasheet:
CR8348-2500-N
Description:
CURR SENSE XFMR 40A T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR8348-2500-N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    CR8300
  • Size / Dimension
    0.925Lx0.433W 23.50mmx11.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Non-Invasive (Solid Core)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    40A
  • Frequency
    20Hz
  • Termination Style
    PC Pin
  • Physical Dimension
    L23.5XB11.0XH25.0 (mm)
  • DC Resistance (DCR)
    134Ohm
  • Frequency Range
    20Hz~200kHz
  • Isolation Voltage
    3.5kV
  • Current Ratio
    2500:1
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    0.984 25.00mm
  • Length
    23.5mm
  • Width
    11mm