  • CRA04P08343R0JTD
CRA04P08343R0JTD
advertisement
Manufacturer No:
CRA04P08343R0JTD
HK JDW NO:
873-CRA04P08343R0JTD
Package:
0804, Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
CRA04P08343R0JTD
Step5Bar-code shipping tag
CRA04P08343R0JTD
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    43Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2010
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
    0804
  • Number of Elements
    1
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Thickness
    350μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Exempt
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%