  • CRA06E083133RFTA
CRA06E083133RFTA
advertisement
Manufacturer No:
CRA06E083133RFTA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRA06E083133RFTA
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
CRA06E083133RFTA
Step5Bar-code shipping tag
CRA06E083133RFTA
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRA06
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    133Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.5mm