  • CRA06P04347R0JTA
CRA06P04347R0JTA
advertisement
Manufacturer No:
CRA06P04347R0JTA
HK JDW NO:
873-CRA06P04347R0JTA
Package:
0606, Concave
Datasheet:
CRA06P04347R0JTA
Step5Bar-code shipping tag
CRA06P04347R0JTA
  • Package / Case
    0606, Concave
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.063W 1.60mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    2
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1616
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    1
  • Number of Resistors
    2
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm