  • CRA06P08339K0JTA
CRA06P08339K0JTA
advertisement
Manufacturer No:
CRA06P08339K0JTA
HK JDW NO:
873-CRA06P08339K0JTA
Package:
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
CRA06P08339K0JTA
Step5Bar-code shipping tag
CRA06P08339K0JTA
    Select All
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Number of Elements
    1
  • Size Code
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Thickness
    600μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Exempt
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Concave
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    39kOhm
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm