  • CRA06S0431K30JTA
CRA06S0431K30JTA
advertisement
Manufacturer No:
CRA06S0431K30JTA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRA06S0431K30JTA
Package:
0606, Convex
Datasheet:
CRA06S0431K30JTA
Step5Bar-code shipping tag
CRA06S0431K30JTA
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0606, Convex
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRA06
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.059W 1.60mmx1.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.3kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Number of Contacts
    4
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    1.4986mm